Zasjedao Tim za prevenciju i borbu protiv nasilja i drugih ugroza u obrazovanju

Danas je u zgradi Vlade Županije Posavske, pod predsjedavanjem ministrice prosvjete, znanosti, kulture i sporta Ane Andrić, zasjedao Tim za prevenciju i borbu protiv nasilja i drugih ugroza u obrazovanju. Sastanku su nazočili i predstavnici Osnovne škole Ruđera Boškovića Donja Mahala. Analizirani su dosadašnji slučajevi vršnjačkog nasilja u školama s posebnim akcentom na posljednji slučaj prijave nasilja putem zlouporabe informacijskih tehnologija slanjem prijetećih poruka, a vezano za učenika Osnovne škole Ruđera Boškovića u Donjoj Mahali.
    Dogovoreno je da će Tim za prevenciju zasjedati svaki mjesec, a po potrebi i češće, poduzimati će se preventivne mjere, a prvi korak je održavanje edukacije za učenike i stručne suradnike škola na temu zaštite i postupanja s djecom i malodobnicima u kaznenom postupku od strane Tužiteljstvo PK i Policije Ministarstva unutarnjih poslova ŽP.
    Školama su dane upute o postupanje u skladu s Pravilnikom o postupanju škole u slučaju nasilja, koji će se na narednom sastanku ponovno razmatrati te će se izvršiti njegove dopune. Pojačat će se i suradnja između Centara za socijalni rad, Centra za mentalno zdravlje i drugih zdravstvenih ustanova, Policije i Tužiteljstva sa školama i Ministarstvom prosvjete, znanosti, kulture i sporta Županije Posavske.