Ugovoreni radovi za sanaciju regionalnih cesta u vrijednosti od 1.500.000,00 KM

Ministar prometa, veza i zaštite okoliša Županije Posavske Pero Radić je, u zgradi Vlade Županije Posavske u Orašju, potpisao ugovore s predstavnicima izvođača Galax-Niskogradnja d.d. Brčko i Roading d.o.o. Gračanica. Usluge nadzora na sanaciji regionalnih cesta povjeren je firmi IN PROJEKT d.o.o. Orašje, te firmi GRADNJA INVEST 2 d.o.o. Odžak. Potpisivanju ugovora nazočio je predsjednik Vlade Županije Posavske Đuro Topić.
    Radi se o ugovorima kojima će biti izvršeni radovi sanacije tri regionalne ceste na području grada Orašja (sanacija regionalne ceste R 463 a, dionica Oštra Luka-Brvnik), općine Odžak (sanacija regionalne ceste R 464 a, dionica Odžak-Svilaj) i općine Domaljevac-Šamac (sanacija regionalne ceste R 464 c, dionica Domaljevac- Brvnik) u ukupnoj dužini od 6.200 metara. Ukupna vrijednost ugovorenih radova je 1.497.236,13 KM s PDV-om, a rok izvođenja radova je 30 dana od uvođenja u posao. Sredstva za ovu namjenu osigurana su iz proračuna Federalnog ministarstva prometa i komunikacija za 2024. godinu.
    -Realizacijom ovih aktivnosti podići će se razina sigurnosti i prometovanja svih sudionika u prometu, izjavio je ministar prometa, veza i zaštite okoliša Županije Posavske, Pero Radić.