Sastanak na temu uspostave Registra državnih službenika i namještenika

U organizaciji Ministarstva pravosuđa i uprave Županije Posavske i Agencije za državnu službu FBiH jučer je održan sastanak na temu uspostave Registra državnih službenika i namještenika. U uvodnom govoru ministar pravosuđa i uprave Županije Posavske Mirsad Ahmetović naveo je kako je Vlada Županije Posavske usvojila Uredbu o Registru državnih službenika i namještenika uposlenih u tijelima vlasti Županije Posavske te imajući u vidu da je Županija Posavska jedina u Federaciji BiH koja nema registar da bi njegovom uspostavom došlo do efikasne, kvalitetne i pravovremene izrade izvješća o stanju kadrova, planiranja i realizacije procesa zapošljavanja državnih službenika i namještenika.
    U uvodnom govoru direktora Agencije Refika Begića navedeno je kako Agencija za državnu službu FBiH preuzima obvezu u pružanju stručne i tehničke podrške na način da kreira poseban modul državnih službenika i namještenika uposlenim u tijelima vlasti Županije Posavske. Modul će biti integriran u postojeći registar kojim Agencija već upravlja, a njegova implementacija osigurat će kvalitetno vođenje kadrovskih evidencija i izradu izvješća o stanju zaposlenih.
    Ministarstvo pravosuđa i uprave Županije Posavske u skladu s Uredbom vodi Registar, a Agencija za državnu službu FBiH pruža stručnu i tehničku podršku.