Realizacija odluke Vlade FBiH o ustupanju dizel goriva iz Federalnih robnih rezervi poljoprivrednim proizvođačima – 677.717,86 l dizel goriva za 822 poljoprivredna proizvođača u Županiji Posavskoj

Vlade Federacije Bosne i Hercegovine je na 41. sjednici održanoj 13.9.2024. godine i na 114. hitnoj sjednici održanoj 13.9.2024. godine donijela Odluku o ustupanju 2.290.000,00 litara dizel goriva iz Federalnih robnih rezervi poljoprivrednim proizvođačima u Federaciji Bosne i Hercegovine.
    Federalno ministarstvo, poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva sačinilo je popise o dodjeli dizel goriva po županijama i pojedinim gospodarstvima na bazi prijavljenih površina obrađenog poljoprivrednog zemljišta za federalne novčane potpore u 2024. godini.
    Prijavljene površine potvrđene su terenskim uvidom županijskih službenika, a na temelju tih podataka raspodjela dizel goriva po županijama. Osnova za izračun je 72,464516 litara po hektaru.
    U Županiji Posavskoj će 822 poljoprivredna gospodarstva za površinu od 9.352,41 hektara dobiti 677.717,86 litara dizel goriva.
    Federalna direkcija robnih rezervi, nakon prijema popisa za dodjelu dizel goriva će stupiti u kontakt s Ministarstvom poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva Županije Posavske kako bi dogovorili sve detalje oko preuzimanja dizel goriva iz skladišta robnih rezervi.
    Organizaciju prijevoza i raspodjele dizel goriva će izvršiti Ministarstvo poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva ŽP na temelju popisa za dodjelu dizel goriva poljoprivrednim proizvođačima.