Tijekom proteklog tjedna na području nadležnosti Uprave policije Ministarstva unutarnjih poslova Županije Posavske evidentirani su sljedeći događaji:
KRIMINALITET
Evidentirano je 5 prijava počinjenja kaznenog djela.
Dana 24.02.2025.godine u 08,55 sati PS Odžak zaprimila je prijavu od S.S. rođen 1978.godine iz Šamca koji je prijavio da je u Prudu prilikom dolaska na posao zamijetio oštećenja na bageru marke Yanmar, u vidu razbijenih stakala na vratima, povađenih filtera, te začepljenosti auspuha bagera. Po prijavi postupili policijski službenici OKP PU Odžak koji su na licu mjesta uradili očevid, te poduzeli mjere i radnje predviđene zakonom.
Dana 25.02.2025.godine u 13,45 sati PS Orašje zaprimila je prijavu od D.Ž. rođen 1972.godine iz Kostrča koji je prijavi da je M.L. rođen 1975.godine iz Brčkog od 12.02.2025.godine do dana prijavio izvršio krađu 30 šteka cigareta i 10 boca alkoholnih pića u trgovini Maxi u Oštroj Luci. Po prijavi postupili policijski službenici OKP PU Orašje koji su na licu mjesta uradili očevid i u 16,00 sati u službenim prostorijama PU Orašje lišili slobode M.L. zbog osnova sumnje da je počinio kazneno djelo Krađa. O istom događaju upoznat dežurni tužitelj KT PK Orašje.
Dana 26.02.2025.godine u 23,55 sati PS Odžak zaprimila je prijavu od A.A. rođena 1991.godine iz Odžaka koja je prijavila da je nju i malodobnog sina istukao njen muž A.A. rođen 1980.godine iz Odžaka. Po prijavi postupili policijski službenici PU Odžak koji su potvrdili navode prijave, te su A.A. i njenog sina prevezli do Doma zdravlja Odžak gdje su im od strane dežurnog liječnika konstatirane lake tjelesne povrede. A.A. je u 00,35 sati lišen slobode i smješten u prostoriju za zadržavanje osoba lišenih slobode. O svemu upoznat dežurni tužitelj KT PK Orašje koji je naložio provođenje istrage zbog sumnje da je počinjeno kazneno djelo Nasilje u obitelji. Policijski službenici PS Odžak poduzeli su mjere i radnje predviđene zakonom.
Dana 28.02.2025.godine u 11,30 sati PS Orašje zaprimila je prijavu od A.P. rođena 1984.godine iz Oštre Luke koja je prijavila da je dana 27.02.2025.godine preuzela narudžbu sa napomenom „Ne otvarati“ koju je naručila preko internet stranice „Sd Komerc 2016“, a koju je platila prilikom preuzimanja paketa. Prilikom otvaranja istog ispostavilo se da narudžba ne sadrži navedene naručene dijelove, čime postoji osnova sumnje da je počinjeno kazneno djelo Prijevare. O istom upoznat dežurni istražitelj OKP PU Orašje koji je poduzeo mjere i radnje predviđene zakonom, te dežurni tužitelj KT PK Orašje.
Dana 28.02.2025.godine u 21,05 sati PS Orašje zaprimila je prijavu od E.S. rođen 1980.godine iz Orašja da je R.M. rođen 1989.godine iz Orašja u ugostiteljskom objektu Korso u Orašju prijetio članovima njegove obitelji, rekavši da će ih sve poubijati nazivajući ih pogrdnim riječima, zbog čega se isti osjećao ugroženo za živote članova svoje obitelji, čime postoje osnovi sumnje da je počinjeno kazneno djelo Ugrožavanje sigurnosti. Po prijavi postupili policijski službenici PS Orašje koji su potvrdili navode prijave, te su u navedenom ugostiteljskom objektu zatekli R.M. koji im je predao nož, te je isti u 22,05 sati lišen slobode i smješten u prostoriju za zadržavanje osoba lišenih slobode. O istoj prijavi upoznat dežurni istražitelj OKP PU Orašje koji je poduzeo mjere i radnje predviđene zakonom.
JAVNI RED I MIR
Evidentirane su 2 prijave narušavanja javnog reda i mira.
Dana 02.03.2025.godine u 12,50 sati PS Orašje zaprimila je prijavu od policijskog službenika OPP PU Orašje koji je prijavio narušavanje javnog reda i mira u Orašju od strane J.M. rođen 1971.godine iz Donje Mahale u obliku vrijeđanja i omalovažavanja policijskih službenika. J.M. je 12,55 sati lišen slobode zbog upornosti u činjenju prekršaja i smješten u prostoriju za zadržavanje osoba lišenih slobode, te je istom uručen prekršajni nalog zbog narušenog javnog reda i mira, o istom sačinjena službena bilješka.
Dana 02.03.2025.godine u 14,50 sati PS Orašje zaprimila je prijavu od policijskih službenika PS Orašje koji su prijavili narušavanje javnog reda i mira u Orašju od strane B.S. rođena 2000.godine iz Gradačca koja je zatečena u prosjačenju. Istoj uručen prekršajni nalog zbog narušenog javnog reda i mira, o istom sačinjena službena bilješka.
PROMET
Evidentirane su 4 prijave prometnih nezgoda.
Dana 25.02.2025.godine u 08,30 sati PS Orašje zaprimila je prijavu o prometnoj nezgodi koja se dogodila u Orašju u kojoj su sudjelovali N.I. rođen 1973.godine iz Donje Mahale sa putničkim motornim vozilom marke Hyundai Tuscon i K.B. rođen 1973.godine iz Ugljare sa putničkim motornim vozilom marke Mercedes. Po prijavi postupili policijski službenici OPP PU Orašje koji su uradili očevid prometne nezgode. U prometnoj nezgodi nastala materijalna šteta bez ozlijeđenih osoba.
Dana 27.02.2025.godine u 14,45 sati PS Domaljevac-Šamac zaprimila je prijavu o prometnoj nezgodi koja se dogodila u Baziku u kojoj je sudjelovala J.C. rođena 1992.godine iz Šamca sa putničkim motornim vozilom marke Opel Astra. Po prijavi postupili policijski službenici OPP PU Orašje koji su uradili očevid prometne nezgode. U prometnoj nezgodi nastala materijalna šteta dok je vozač J.C. zadobila lake tjelesne ozljede.
Dana 27.02.2025.godine u 15,45 sati PS Domaljevac-Šamac zaprimila je prijavu o prometnoj nezgodi koja se dogodila u Domaljevcu u kojoj je sudjelovao N.S. rođen 1999.godine iz Gruda sa teretnim motornim vozilom marke VW Caddy. Po prijavi postupili policijski službenici OPP PU Orašje koji su uradili očevid prometne nezgode. U prometnoj nezgodi nastala materijalna šteta bez ozlijeđenih osoba.
Dana 28.02.2025.godine u 11,35 sati PS Orašje zaprimila je prijavu o prometnoj nezgodi koja se dogodila u Kostrču u kojoj je sudjelovao M.D. rođen 1965.godine iz Matića sa teretnim motornim vozilom marke Mercedes. U prometnoj nezgodi nastala materijalna šteta dok je vozač M.D. zadobio lake tjelesne ozljede.
OSTALI DOGAĐAJI
Zabilježeno je 7 prijava ostalih događaja.
Dana 24.02.2025.godine u 08,15 sati PS Odžak zaprimila je prijavu od S.S. rođen 1978.godine iz Šamca koji je prijavio da je kod spomenika u Prudu pronašao crnu torbicu u kojoj se nalazi zelenkasta materija koja svojim izgledom asocira na opojnu drogu marihuanu. Po prijavi postupili policijski službenici OKP PU Odžak koji su na licu mjesta uradili očevid.
Dana 24.02.2025.godine u 12,45 sati PS Odžak zaprimila je prijavu od P.V. rođen 1957.godine iz Odžaka koji je prijavio da je u firmi Strolit u Odžaku došlo do ozljede radnika J.O. iz Odžaka prilikom pada metalnog materijala koji je tom prilikom zadobio teške tjelesne ozljede. Po prijavi postupili policijski službenici OKP PU Odžaka koji su na licu mjesta uradili očevid, te je o istom upoznat dežurni tužitelj KT PK Orašje.
Dana 24.02.2025.godine u 17,30 sati PS Orašje zaprimila je prijavu od A.H. rođena 1979.godine iz Beča koja je prijavila da ima problema sa snahom M.D. rođena 1983.godine iz Matića. Po prijavi postupili policijski službenici PS Orašje koji su M.D. upozorili na ponašanje i evidentirali u evidenciju upozorenih osoba, o istom sačinjena službena bilješka.
Dana 26.02.2025.godine u 22,35 sati PS Orašje zaprimila je prijavu od djelatnice Doma zdravlja Orašje koja je prijavila da je sa vozilom hitne pomoći dovezen M.H. rođen 1947.godine iz Ugljare koji pronađen mrtav na adresi prebivališta. Po prijavi postupili policijski službenici PS Orašje koji su potvrdili navode prijave, dok je od strane dežurnog mrtvozornika Doma zdravlja Orašje konstatirana prirodna smrt. O istom upoznat dežurni istražitelj Odjela za istrage SKP, o istom sačinjena službena bilješka.
Dana 01.03.2025.godine u 13,45 sati PS Orašje zaprimila je prijavu od I.K. rođen 1980.godine iz Orašja koji je prijavio da ima problema sa S.Z. rođen 1962.godine iz Orašja. Po prijavi postupili policijski službenici PS Orašje koji su S.Z. upozorili na ponašanje i evidentirali u evidenciju upozorenih osoba, o istom sačinjena službena bilješka.
Dana 01.03.2025.godine u 15,35 sati PS Odžak zaprimila je prijavu od Lj.B. rođena 1989.godine i Gornje Dubice koja je prijavila da su psi od njenog susjeda I.A. rođen 1956.godine iz Gornje Dubice izašli iz dvorišta na ulicu. Po prijavi postupili policijski službenici PS Odžak koji su I.A. upozorili na ponašanje, o istom sačinjena službena bilješka.
Dana 02.03.2025.godine u 17,10 sati PS Odžak zaprimila je prijavu od S.S. rođena 1963.godine iz Odžaka koja je prijavila da ima nesuglasica sa R.S. rođena 1974.godine iz Odžaka. Po prijavi postupili policijski službenici PS Odžak koji su o istom sačinili službenu bilješku.
GLASNOGOVORNIK
Miroslav Džebić