Pregled sigurnosnih događaja za period 21.-22.10.2024. godine

Tijekom 24 sata na području nadležnosti Uprave policije Ministarstva unutarnjih poslova Županije Posavske evidentirani su sljedeći događaji:

KRIMINALITET

Evidentirana je 1 prijava počinjenja kaznenog djela.

Dana 21.10.2024.godine u 12,10 sati PS Orašje zaprimila je prijavu od M.H. rođen 1949.godine iz Orašja koji je prijavio da je dana 17.10.2024.godine na području grada Orašja izgubio bankovnu karticu UniCredit banke koju je pronašla i uzela nepoznata osoba koja je podizala novac sa bankomata, gdje postoje osnovi sumnje da je počinjeno kazneno djelo Utaja. Po prijavi postupio dežurni istražitelj OKP PU Orašje koji je poduzeo daljnje mjere i radnje predviđene zakonom.

JAVNI RED I MIR

Evidentirana je 1 prijava narušavanja javnog reda i mira.

Dana 21.10.2024.godine u 10,50 sati PS Orašje zaprimila je prijavu od M.Ć. rođen 1962.godine iz Orašja koji je prijavio da mu je pas pasmine Američki staford u vlasništvu njegovog susjeda M.Š. rođen 1993.godine iz Orašja usmrtio osam mladih kokoši. Po prijavi postupili policijski službenici PS Orašje koji su sa navedenim osobama obavili razgovor i M.Š. uručili prekršajni nalog zbog narušavanja javnog reda i mira o istom događaju sačinjena službena bilješka.

PROMET

Evidentirana je 1 prijava prometnih nezgoda.

Dana 21.10.2024.godine u 11,20 sati PS Odžak zaprimila je prijavu o prometnoj nezgodi koja se dogodila u Novom Gradu u kojoj je sudjelovala S.N. rođena 1980.godine sa putničkim motornim vozilom marke Škoda Fabia. Po prijavi postupili policijski službenici OPP PU Odžak koji su uradili očevid. U prometnoj nezgodi nastala materijalna šteta dok je S.N. zadobila lake tjelesne ozljede.

OSTALI DOGAĐAJI

Nisu zabilježene prijave ostalih događaja.

GLASNOGOVORNIK
    Miroslav Džebić