Pregled sigurnosnih događaja za period 18.10.-21.10.2024. godine

Tijekom proteklog perioda na području nadležnosti Uprave policije Ministarstva unutarnjih poslova Županije Posavske evidentirani su sljedeći događaji:

KRIMINALITET

Evidentirana je 1  prijava počinjenja kaznenog djela.

Dana 18.10.2024.godine u 20,00 sati PS Domaljevac-Šamac zaprimila je prijavu od M.M. rođen 1982.godine iz Domaljevca koji je prijavio da su tijekom dana D.B. rođen 1949.godine iz Novog Sela i još jedna njemu nepoznata muška osoba iz obiteljskog dvorišta B.I. iz Grebnica otuđili građevinski materijal, gdje postoje osnovi sumnje da je počinjeno kazneno djelo Krađa. O istom događaju upoznat dežurni istražitelj OKP PU Orašje koji će poduzeti sve mjere i radnje predviđene zakonom.

JAVNI RED I MIR

Nisu evidentirane  prijave narušavanja javnog reda i mira.

PROMET

Evidentirano je 5  prijava prometnih nezgoda.

Dana 18.10.2024.godine u 09,40 sati PS Odžak zaprimila je prijavu o prometnoj nezgodi koja se dogodila u Odžaku u kojoj su sudjelovali S.S. rođena 1979.godine iz Odžaka sa putničkim motornim vozilom marke Škoda Octavia i M.K. rođen 1955.godine nastanjen u Švicarskoj sa  putničkim motornim vozilom marke Mercedes. Na vozilima nastala manja materijalna šteta bez povrijeđenih osoba. Sudionici prometne nezgode razmijenili podatke i popunili europsko izvješće o prometnoj nezgodi.

Dana 19.10.2024.godine u 11,10 sati PS Odžak zaprimila je prijavu o prometnoj nezgodi koja se dogodila u Novom Gradu u kojoj su sudjelovali S.Š. rođen 1948.godine iz Modriče sa putničkim motornim vozilom marke KIA Sportage i B.K. rođen 1985.godine iz Broda sa putničkim motornim vozilom marke VW Golf V. Na vozilima nastala manja materijalna šteta bez povrijeđenih osoba. Sudionici prometne nezgode razmijenili podatke i popunili europsko izvješće o prometnoj nezgodi.

Dana 19.10.2024.godine u 17,38 sati PS Orašje zaprimila je prijavu o prometnoj nezgodi koja se dogodila u Donjoj Mahali u kojoj su sudjelovali I.O. rođen 1980.godine iz Donje Mahale sa radnim strojem kombajnom i Đ.B. rođen 1974.godine iz Donje Mahale sa motociklom marke Honda CBR. Po prijavi postupili policijski službenici OPP PU Orašje koji su uradili očevid. U prometnoj nezgodi nastala materijalna šteta dok je vozač motocikla zadobio teške tjelesne ozljede.

Dana 20.10.2024.godine u 03,40 sati PS Orašje zaprimila je prijavu o prometnoj nezgodi koja se dogodila u Orašju u kojoj su sudjelovali J.M. rođen 1994.godine iz Strošinaca sa putničkim motornim vozilom marke Audi koje je bilo parkirano i nepoznati vozač sa nepoznatim vozilom. Po prijavi postupili policijski službenici OPP PU Orašje koji su uradili očevid. U prometnoj nezgodi nastala materijalna šteta dok povrijeđenih osoba nije bilo.

Dana 20.10.2024.godine u 13,15 sati PS Odžak zaprimila je prijavu o prometnoj nezgodi koja se dogodila u Odžaku u kojoj su sudjelovali D.M. rođen 1972.godine iz Modriče sa putničkim motornim vozilom marke VW Sharan i M.P. rođen 1958.godine iz Modričkog Luga sa putničkim motornim vozilom marke VW Golf VI. Na vozilima nastala manja materijalna šteta bez povrijeđenih osoba. Sudionici prometne nezgode razmijenili podatke i popunili europsko izvješće o prometnoj nezgodi.

OSTALI DOGAĐAJI

Zabilježene su  3 prijave ostalih događaja

Dana 18.10.2024.godine u 09,15 sati PS Odžak zaprimila je prijavu od S.V. rođen 1979.godine iz Gračanice koji je prijavio oštećenja na putničkom motornom vozilu marke Škoda Octavia. Po prijavi postupili policijski službenici OPP PU Odžak koji su o istom događaju sačinili službenu bilješku.

Dana 18.10.2024.godine u 13,30 sati PS Domaljevac-Šamac zaprimila je prijavu od Z.T. iz Grebnica koji je prijavio da je u blizini svoje kuće prilikom obrade zemljišta pronašao jedno neeksplodirano ubojno  sredstvo. O istom događaju sačinjena službena bilješka te upoznati djelatnici Civilne zaštite.

Dana 20.10.2024.godina u 16,00 sati PS Orašje zaprimila je prijavu od J.P. rođen 1957.godine koji je prijavio da je imao problema sa S.K. rođen 1981.godine iz Orašja. Po prijavi postupili policijski službenici PS Orašje koji su sa istima obavili razgovor  te S.K. upozorili na ponašanje i evidentirali u evidenciju upozorenih osoba o istom događaju sačinjena službena bilješka.

GLASNOGOVORNIK
    Miroslav Džebić