Pregled sigurnosnih događaja za period 09.09.-12.09.2024. godine

Tijekom proteklog tjedna na području nadležnosti Uprave policije Ministarstva unutarnjih poslova Županije Posavske evidentirani su sljedeći događaji:

KRIMINALITET

Evidentirane su 2 prijave počinjenja kaznenih djela.

Dana 11.09.2024.godine u 08,30 sati PS Domaljevac-Šamac zaprimila je prijavu policijskih službenika GP Šamac da je tijekom kontrole osoba i vozila na priključnom vozilu marke Schmitz Crgobull kojim je upravljao S.Š. rođen 1982.godine iz Travnika postavljena krivotvorena registarska oznaka. Po prijavi postupili policijski službenici OKP PU Orašje koji su uradili očevid i poduzeli mjere i radnje predviđene zakonom zbog osnova sumnje počinjenja kaznenog djela Krivotvorenje isprava.

Dana 11.09.2024.godine u 22,10 sati PS Orašje zaprimila je prijavu da su tijekom kontrole prometa policijski službenici OPP PU Orašje i SKP izvršili pregled putničkog motornog vozila marke VW Golf V kojim je upravljao J.O. rođen 1993.godine iz Tolise kom prilikom je u pretincu vozila pronađena zelena biljna materija koja svojim izgledom i mirisom asocira na opojnu drogu tipa marihuana. Na licu mjesta obavljen očevid od strane policijskih službenika SKP o istom događaju upoznat dežurni tužitelj KT PK Orašje.

JAVNI RED I MIR

Evidentirana je 1 prijava narušavanja javnog reda i mira.

Dana 10.09.2024.godine u 12,15 sati PS Orašje zaprimila je prijavu od K.K. rođena 1988.godine iz Kostrča koja je prijavila da je fizički napadnuta od strane M.M. rođena 1969.godine iz Županje. Po prijavi postupili policijski službenici PS Orašje koji su sa istima obavili razgovor i protiv istih podnijeli zahtjev za pokretanje prekršajnog postupka zbog narušavanja javnog reda i mira o istom događaju sačinjena službena bilješka.

PROMET

Evidentirane su 2 prijave prometnih nezgoda.

Dana 09.09.2024.godine u 15,20 sati PS Orašje zaprimila je prijavu o prometnoj nezgodi koja se dogodila u Lepnici u kojoj je sudjelovao F.M. rođen 1969.godine iz Gradačca sa teretnim motornim vozilom marke KIA. Po prijavi postupili policijski službenici OPP PU Orašje koji su uradili očevid. U prometnoj nezgodi nastala materijalna šteta dok povrijeđenih osoba nije bilo.

Dana 09.09.2024.godine u 19,00 sati PS Orašje zaprimila je prijavu o prometnoj nezgodi koja se dogodila na magistralnoj cesti Orašje-Šamac u kojoj je sudjelovao M.P. rođen 1992.godine iz Modriče sa putničkim motornim vozilom marke Peugeot 207. Po prijavi postupili policijski službenici OPP PU Orašje koji su uradili očevid. U prometnoj nezgodi nastala materijalna šteta dok je suvozač u vozilu M.K. rođena 2004.godine iz Modriče zadobila lake tjelesne ozljede.

OSTALI DOGAĐAJI

Zabilježene su 2 prijave ostalih događaja

Dana 10.09.2024.godine u 09,15 sati PS Orašje zaprimila je prijavu od K.D. rođena 1982.godine iz Orašja koja je prijavila oštećenja na putničkom motornom vozilu marke Audi. Po prijavi postupili policijski službenici OPP PU Orašje koji su o istom događaju sačinili službenu bilješku.

Dana 11.09.2024.godine u 12,15 sati PS Orašje zaprimila je prijavu od A.P. rođena 1984.godine iz Oštre Luke koja je prijavila da ima problema sa susjedom B.P. rođen 1973.godine iz Oštre Luke. Po prijavi postupili policijski službenici PS Orašje koji su sa B.P. obavili razgovor i istog upozorili na ponašanje i evidentirali u evidenciju upozorenih osoba o istom događaju sačinjena službena bilješka.

GLASNOGOVORNIK
    Miroslav Džebić