Predstavnici Federalnog zavoda za statistiku u posjetu Vladi Županije Posavske

Predsjednik Vlade Županije Posavske je održao sastanak s direktorom Federalnog zavoda za statistiku Emirom Kremićem. Sastanku su nazočili ministar financija Županije Posavske Mijo Stanić i savjetnica direktora Federalnog zavoda za statistiku Edita Đapo.
    Teme sastanka bile su pripremne aktivnosti za Popis poljoprivrede u Bosni i Hercegovini koji se planira provesti sljedeće godine. Popisom poljoprivrede bi se provelo opsežno statističko istraživanje kojim se u intervalima provode sve statističke aktivnosti koje omogućuju integraciju informacija o broju poljoprivrednih gazdinstava, njihovoj strukturi, metodama poljoprivredne proizvodnje, mjerama potpore za ruralni razvoj, poljoprivredno-okolišnim aspektima i drugim povezanim informacijama za potrebe službene statistike. Posljednji cjelovit popis poljoprivrede proveden je 1960. godine. Predsjednik Vlade ŽP je obećao pomoć na tom projektu preko resornih ministarstava. Razgovarano je i o rješavanju problema sa smještajnim kapacitetima Službe za statistiku za područje Županije Posavske u Orašju.