Predsjednik Vlade Županije Posavske potpisao ugovore s predstavnicima neprofitnih organizacija i udruga građana

U Vladi Županije Posavske danas je upriličeno potpisivanje ugovora o dodjeli sredstava s predstavnicima neprofitnih organizacija i udruga građana iz Županije Posavske. Predsjednik Vlade Županije Posavske Đuro Topić potpisao je ugovore s 26 subjekata koji su ostvarili pravo na sredstva temeljem Odluke o dodjeli sredstava iz Proračuna Županije Posavske za 2024. godinu s pozicije Grant neprofitnim organizacijama i udrugama građana, a po Javnom pozivu za dodjelu sredstava iz Proračuna Županije Posavske za 2024. godinu neprofitnim organizacijama i udrugama građana. Sredstva u iznosu od 80.000,00 KM dodijeljena su za sufinanciranje projekata i aktivnosti od interesa za opće dobro iz područja zdravstva, socijalne skrbi, humanitarnog karaktera, udruga mladih te ostalih područja koji nisu prepoznati programom utroška grantovskih sredstava resornih ministarstava u Županiji Posavskoj, a podnositelji prijave su upisani u registar udruga Ministarstva pravosuđa i uprave Županije Posavske ili registar udruga Federalnog ministarstva pravde i djeluju na području Županije Posavske.