Potpisani ugovori s gospodarstvenicima u Orašju i Odžaku

Ministarstvo gospodarstva, rada i prostornog uređenja Županije Posavske upriličilo je danas potpisivanje ugovora u Orašju i Odžaku s 28 gospodarskih subjekata s područja Županije Posavske i Gradom Orašje. Potpisani ugovori odnose se na Javne pozive za korištenje sredstava na poziciji Grant za razvoj poduzetništva, obrta i zadruga i Kapitalni grant jedinicama lokalne samouprave za razvoj poduzetničke infrastrukture koji su objavljeni 4.6.2024. i to:
    -Javni poziv za podnošenje prijava poduzeća i obrta u svrhu dodjele sredstava kao potpora samoupošljavanja mladih, žena i osoba s invaliditetom gdje su 24 korisnika sredstava ostvarila potporu za sufinanciranje troškova registracije, nabavke fiskalne kase i troškova knjigovodstvenih usluga, te sufinanciranje doprinosa u ukupnom iznosu od 189.036,00 KM.
    -Javni poziv za podnošenje prijava u svrhu dodjele sredstava kao potpora starim i tradicionalnim obrtima i domaćim radinostima, njihovoj zaštiti i revitalizaciji gdje su 4 korisnika sredstava ostvarila potporu u iznosu od 8.083,00 KM.
    -Javni poziv jedinicama lokalne samouprave za podnošenje prijava u svrhu dodjele sredstava kao potpora sufinanciranja projekta/projekata razvoja poduzetničke infrastrukture gdje je Grad Orašje ostvario potporu u iznosu od 200.000,00 KM za dva projekta, rekonstrukciju ceste i izgradnju kanalizacije u Poduzetničkoj zoni Dusine.
    Prisutnima se obratio predsjednik Vlade Županije Posavske Đuro Topić koji je izrazio zadovoljstvo zbog potpisivanja ugovora i realizacije javnih poziva, te je poželio gospodarstvenicima uspješan rad.

-Sukladno rezultatima javnih poziva i sredstvima koje je osigurala Vlada Županije Posavske za podnošenje prijava poduzeća i obrta u svrhu dodjele sredstava kao potpora samoupošljavanja mladih, žena i osoba s invaliditetom, za podnošenje prijava u svrhu dodjele sredstava kao potpora starim i tradicionalnim obrtima i domaćim radinostima, njihovoj zaštiti i revitalizaciji te za podnošenje prijava jedinica lokalne samouprave u svrhu dodjele sredstava kao potpora sufinanciranja projekata razvoja poduzetničke infrastrukture, dodijeljena su sredstva u iznosu nešto višem od 397.000,00 KM. Žao mi je što jedan javni poziv za podnošenje prijava u svrhu dodjele sredstava kao potpora otvaranju start-up poduzeća nije ugledao svjetlo dana jer nije bilo zainteresiranih. To je također novi program kao i ova dva programa u kojem ste ostvarili pravo, a to je podrška starim i tradicionalnim zanatima i podrška upošljavanju mladih, žena i osoba s invaliditetom. Nadam se da ćete biti uspješni na tržištu, da nećete samo vi biti zaposleni nego da ćete zapošljavati još u svojoj djelatnosti i na taj način osigurati još nekome egzistenciju na području Županije Posavske. Ostvarili ste pravo za sufinanciranje troškova otvaranja obrta, ali i pravo po osnovu sufinanciranja doprinosa u iznosu od 400,00 do 600,00 KM zavisi od toga kojom se djelatnosti bavite, rekao je ministar Dragutin Živković.