Obnova Zanatskog centra i autobusnih stajališta u općini Odžak

Na osnovu potpisanog ugovora između Ministarstva prometa, veza i zaštite okoliša Županije Posavske i Federalnog Ministarstva raseljenih osoba i izbjeglica, uskoro počinju radovi na dva značajna projekta u općini Odžak. Projekti uključuju uređenje Zanatskog centra u središtu Odžaka i autobusnih stajališta na području cijele općine. Za ove projekte odobrena su sredstva u iznosu od 130.000,00 KM.

-Uređenjem Zanatskog centra i njegovo spajanje s Omladinskom ulicom činit će jednu cjelinu u središtu grada Odžaka gdje se nalazi veliki broj poslovnih prostora. Predviđenim radovima povećat će se sigurnost pješaka, a postavljanjem klupa za sjedenje doprinijet će boljem ambijentu u cijeloj pješačkoj zoni, kazao je Pero Radić, ministar prometa, veza i zaštite okoliša.

Kako je i ranije najavljivano, jedan od prioriteta u općini Odžak je i uređenje autobusnih stajališta. Prema riječima ministra Radića, u ovoj fazi bit će obnovljeno 15 stajališta koja su povezana autobusnim linijama, što je na dobrobit svim putnicima, a pogotovo školskoj djeci čije će putovanje od kuće do škole biti ugodnije i sigurnije.
    Ovakvim projektima se podiže i ukupna sigurnost svih sudionika u prometu, što smatramo glavnim prioritetom rada ovog ministarstva, izvijestili su iz Ministarstva prometa, veza i zaštite okoliša.