Obavijest Županijske uprave civilne zaštite

Iz Županijske uprave civilne zaštite uputili su obavijest o iskapanju neeksplodirano ubojitog sredstva pod površinom zemlje u Donjoj Mahali u Školskoj ulici na br. 37.
    Na mjestu događaja su specijalizirani deminerski timovi Federalne uprave civilne zaštite koji su pregledom navedene površine Metal detektorom ustanovili da se NUS nalazi na većoj nepoznatoj dubini pod zemljom i mora se iskapati radnom mašinom, te će se nakon pronalaska odrediti daljnje postupanje.
    Iskapanje na navedenom lokalitetu predviđeno je 2.9.2024. godine od 10,00 do 14,00 sati nakon čega se predviđa da bi se aktivnosti završile.
    O svim aktivnostima su upoznate mjerodavne institucije koje će poduzeti zakonom predviđene mjere, izvijestili su iz Županijske uprave civilne zaštite.