Ministrica Andrić upriličila prijem skladatelju Slavku Nediću

U utorak, 13. kolovoza, nakon uspješno obilježene velike obljetnice Posavskom glazbenom pričom u Tolisi, skladatelj Slavko Nedić, zajedno s ravnateljem Muzeja Jozom Jezerčićem i profesoricom Magdalenom Mišković, voditeljicom Dječjeg zbora Izvor posjetio je Ministarstvo prosvjete, znanosti, kulture i sporta Županije Posavske u Orašju.
    U vrlo zanimljivom razgovoru s ministricom Andrić i predstavnicima Ministarstva, Slavko Nedić je predstavio svoj životni put od rodne Tolise do Zagreba u kojem živi i radi i dio svog svog bogatog glazbenog opusa koji se sastoji od duhovnih, domoljubnih i zabavnih pjesama. Naglasio je da Posavina nije nikada otišla iz njegovog srca te da joj se stalno vraća, a što je pokazao i novom pjesmom „Još nad Bosnom sunce zalazi“ za koju je uradio glazbu i aranžman.
    Ravnatelj Muzeja je izložio da je u Muzeju Franjevačkog samostana Tolisa Vrata Bosne izložbom Posavska glazbena priča obilježeno pola stoljeća bogatog glazbenog života skladatelja Slavka Nedića, više puta nagrađivanog raznim nagradama i priznanjima za znanje i kvalitetu rada, a jedna od najznačajnijih nagrada je Porin 2008. za album Čovjek i Bog iz Nazareta.
    Također se razgovaralo i o budućoj suradnji i projektima koji se planiraju realizirati u Županiji Posavskoj, a koji će biti podržani i od strane Ministarstva prosvjete, znanosti, kulture i sporta, jer umjetnost oplemenjuje, a glazba je uvijek bila sastavni dio života ljudi na ovim prostorima, u trenucima slavlja, ali i u teškim ratnim vremenima kada ih je bodrila i održala na ovim prostorima.