Inicijativa za smanjenje gužvi na graničnim prijelazima u Županiji Posavskoj

Zbog ogromne gužve na graničnom prijelazu Orašje-Županja, Vlada Županije Posavske uputila je inicijativu i zamolbu direktoru Granične policije Bosne i Hercegovine, a kako bi se olakšalo putovanje u razdoblju turističke sezone, za žurnim reagiranjem i preraspodjelom uposlenika ili da se na neki drugi način ubrza promet preko graničnih prijelaza u Županiji Posavskoj, te pripremi prijedlog rješavanja pitanja malograničnih prijelaza u ovom dijelu BiH.
    Prema dostupnim informacijama, osnovni problem sporog prometa preko graničnih prijelaza je nedostatak uposlenika Granične policije BiH, zbog čega se ne može organizirati ulazak/izlazak putničkih vozila u nekoliko kolona.
    Zbog ogromnih gužvi u posljednjih mjesec dana, na svim graničnim prijelazima između Bosne i Hercegovine i Republike Hrvatske koji se nalaze u Županiji Posavskoj, a posebno na Graničnom prijelazu Orašje, značajno je usporen promet putnika i roba. Budući da ne postoje malogranični prijelazi u Posavini, isto značajno otežava život lokalnog stanovništva koji zbog nužnog prelaska granice u jednom smjeru moraju svakodnevno čekati i više od dva sata.