Sastanak predstavnika Osječko-baranjske županije i Županije Posavske

U dvorani za sjednice Vlade Županije Posavske održan je sastanak s ciljem jačanja suradnje između Osječko-baranjske županije i Županije Posavske. Predsjednik Vlade ŽP Đuro Topić je održao radni sastanak s Matom Lukićem, obnašateljem dužnosti župana Osječko-baranjske županije. Sastanku su nazočili rektor Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku prof. dr. sc. Vlado Guberac i prorektor prof. dr. sc. Drago Šubarić, prof. dr. sc. Krunoslav Zmaić, dekan Fakulteta agrobiotehničkih znanosti Osijek, prof. dr. sc. Jurislav Babić, dekan Prehrambeno-tehnološkog fakulteta u Osijeku, predsjednik Skupštine Blaž Župarić, ministrica prosvjete, znanosti, kulture i sporta ŽP Ana Andrić, ministar zdravstva i socijalne politike ŽP Damir Živković, ravnatelj Županijske bolnice Orašje prim. dr. med. Perica Jelečević, te liječnici Kliničkog bolničkog centra Osijek.

Razgovarano je o unapređenju zdravstvenih usluga za pacijente s područja Županije Posavske, te o razmjeni stručnih kadrova, edukacije liječnika i medicinskog osoblja, kao i organizaciji liječenja pacijenata kojima su potrebne specijalizirane medicinske usluge. Također se razgovaralo o prekograničnoj suradnji i povezivanju s fakultetima Sveučilišta u Osijeku.
    Nakon sastanka je upriličen obilazak Županijske bolnice Orašje.