60. sjednica Vlade Županije Posavske

Uz predsjedanje Đure Topića, danas (18.7.2024. g.) je održana 60. sjednica Vlade Županije Posavske.
    Usvojene su odluke o unosu i raspoređivanju transfera u Proračun Županije Posavske za 2024. godinu temeljem Ugovora o sufinanciranju projekta provođenja mjera energijske učinkovitosti na objektu velike sportske dvorane Srednje škole Pere Zečevića u Odžaku u iznosu od 100.000,00 KM i objektu Srednje strukovne škole Orašje u Orašju u iznosu od 90.000,00 KM.
    ZA PRIJEVOZ UČENIKA
    Vlada je usvojila Odluku o odobravanju izdvajanja sredstava iz Proračuna Županije Posavske za 2024. godinu Gradu Orašje, Općini Odžak i Općini Domaljevac-Šamac na ime sufinanciranja prijevoza učenika osnovnih i srednjih škola s područja Županije Posavske za lipanj u školskoj 2023./2024. godini (Grad Orašje 6.647,95 KM, Općina Odžak 13.298,60 KM i Općina Domaljevac-Šamac 2.668,45 KM).
    Usvojena je Odluka o odobravanju izdvajanja sredstava iz Proračuna Županije Posavske za 2024. godinu Ministarstvu financija Županije Posavske za obilježavanje 32. obljetnice Boj na Galića u mjesnoj zajednici Oštra Luka iznosu od 5.000,00 KM.
    JAVNE NABAVE
    Usvojena je Odluka o davanju suglasnosti Osnovnoj školi Stjepana Radića u Boku za provođenje postupka javne nabave roba opreme za senzornu sobu u iznosu od 20.100,00 KM bez PDV-a. Projekt se financira kroz program prekogranične suradnje.
    Vlada je usvojila odluke o odobravanju izdvajanja sredstava iz Proračuna Županije Posavske i davanju suglasnosti za provođenje postupka javne nabave Ministarstvu prosvjete, znanosti, kulture i sporta ŽP za nabavu udžbenika za učenike VI. razreda osnovnih škola u Županiji Posavskoj. Procijenjena nabave iznosi 42.700,00 KM bez PDV-a.
    Usvojena je Odluka o davanju suglasnosti na Pravilnik o unutarnjoj organizaciji Ministarstva prometa, veza i zaštite okoliša Županije Posavske.