131. sjednica Vlade Županije Posavske

Uz predsjedanje Đure Topića, predsjednika Vlade Županije Posavske, danas (28.7.2022. g.) je održana 131. sjednica Vlade.
    POVEĆANA SREDSTVA ZA BRANITELJE ZA 200.000,00 KM.
    Vlada Županije posavske usvojila je Odluku o usvajanju izmjena Programa utroška sredstava utvrđenih Proračunom Županije Posavske za 2022. godinu na poziciji Grant za branitelje i stradalnike Domovinskog rata. Usvojena je i Odluka o izmjenama Odluke o odobravanju izdvajanja sredstava utvrđenih Proračunom Županije Posavske za 2022. godinu s pozicije Grant za branitelje i stradalnike Domovinskog rata. Radi se o povećanju visine sredstava Granta za 200.000,00 KM.
    ČIŠĆENJE KANALA MAHALA, MLAKA I MEĐAŠ-POLJE, TE DIJELA BRIJEŽNICE
    Vlada ŽP dala je suglasnost resornom Ministarstvu poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva Županije Posavske za provođenje postupka javne nabave za izvođenje radova na čišćenju kanala Mahala od 1.137m do 3.520 m. Procijenjena vrijednost javne nabave je 73.000,00 KM bez PDV-a.
    Suglasnost je dana i za provođenje postupka javne nabave za izvođenje radova na sanaciji kanala Mlaka i Međaš – Polje ukupne duljine 1.716 m. Procijenjena vrijednost javne nabave je 52.000,00 KM bez PDV-a.
    Vlada je usvojila i Odluku o davanju suglasnosti Ministarstvu poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva Županije Posavske za provođenje postupka javne nabave za izvođenje radova na rekonstrukciji dijela kanala Briježnica do 1.810 m. Procijenjena vrijednost javne nabave je 63.000,00 KM bez PDV-a.
    SANACIJA I REKONSTRUKCIJA R 464 c, DIONICA BRVNIK
    Vlada Županije Posavske dala je suglasnost Ministarstvu prometa, veza i zaštite okoliša ŽP za provođenje postupka javne nabave: radovi na sanaciji i rekonstrukciji regionalne ceste R 464c dionica Brvnik. Procijenjena vrijednost javne nabave je 68.000,00 KM bez PDV-a.
    PROJEKT IZRADE I POSTAVLJANJE KRIŽEVA
    Vlada ŽP je usvojila Odluku o odobravanju izdvajanja sredstava iz Proračuna Županije Posavske za 2022. godinu na ime sufinanciranja projekata izrade i postavljanja spomen križeva za žrtve Drugog svjetskog rata i poraća sa župnih područja na memorijalnom Groblju mira na Bilama.
    POTPORA MANIFESTACIJAMA I PROJEKTIMA KULTURE
    Usvojena je Odluka o odobravanju izdvajanja sredstava iz Proračuna Županije Posavske za 2022. godinu na ime potpore tradicionalnoj kulturnoj manifestaciji, kinematografskoj, likovnoj djelatnosti te za sufinanciranje muzejske i izdavačke djelatnosti u iznosu od 25.500,00 KM, kako slijedi:
    1. Muzej Franjevačkog samostana Tolisa Vrata Bosne, u iznosu od 5.000,00 KM, za sufinanciranje muzejske djelatnosti na području Županije Posavske,
    2. Otvorena kuća – Centar za mir i kulturu dijaloga u Garevcu, u iznosu od 1.000,00 KM, za podršku projektu likovne djelatnosti pod nazivom ”Posavski umjetnički likovni simpozij (PULS 2022)”,
    3. Centar za kulturu Orašje, u iznosu od 1.500,00 KM, za podršku projektu kinematografske djelatnosti pod nazivom ”Stvaranje filma”,
    4. Udruga filmski festival – Ivo Gregurević, Orašje, u iznosu od 10.000,00 KM, za podršku tradicionalnoj kulturnoj manifestaciji pod nazivom ”27. Dani hrvatskog filma – Ivo Gregurević u Orašju”,
    5. Kulturno umjetničko društvo ”fra Ivo Šimić” Novo Selo – Balegovac, u iznosu od 4.000,00 KM, za sufinanciranje tradicionalne kulturne manifestacije pod nazivom ”Balegovačke ljetne igre”.
    6. Marko Matolić iz Orašja, u iznosu od 500,00 KM, za izdavanje zbirke pjesama narodnog guslara Peše Iljića iz Kopanica, u povodu 50.godišnjice guslareve smrti.
    7. Iljo Dominković iz Orašja, u iznosu od 1.500,00 KM, za izdavanje knjige pod nazivom ”Sport u Županiji Posavskoj”,
    8. Boris Barun iz Livna, u iznosu od 1.000,00 KM, za izdavanje monografije pod nazivom ”Eseji o federalizmu i konstitutivnosti”,
    9. Ivo Lubina iz Vrbovca, u iznosu od 1.000,00 KM, za izdavanje knjige pod nazivom ”Rodoslovlje Vrbovca”.
    NERADNI DAN 15. KOLOVOZA (VELIKA GOSPA)
    Vlada Županije Posavske donijela je Zaključak o proglašenju neradnog dana na području Županije Posavske. U povodu obilježavanja kršćanskog blagdana Velike Gospe neradnim danom proglašen je 15. kolovoza 2022.g. Neradni dan se odnosi na uposlene u tijelima uprave, poduzećima i drugim pravnim osobama na području Županije Posavske.