71. sjednica Vlade Županije Posavske

Uz predsjedanje Đure Topića, danas je održana 71. sjednica Vlade Županije Posavske.
    Usvojene su odluke o davanju suglasnosti Ministarstvu poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva Županije Posavske za davanje poljoprivrednog zemljišta u vlasništvu ili posjedu države na privremeno korištenje privremenim korisnicima „Poljoprivrednik“ d.o.o. Odžak, Poljoprivredni proizvođač „Dujak“ Vojskova, Srodna djelatnost „Poljoprivrednik-Mato Jović“ Posavska Mahala, Ani Lešić iz Novog Grada, Marku Juriću iz Zorica, Poljoprivredni proizvođač „Marko Matić“ vl. Marko Matić Potočani, Srodna djelatnost „Poljoprivrednik-Stipo Iličević“ Novo Selo, „Mlin-Ko Kopacević“ d.o.o. Donji Svilaj, „Dado Komerc“ d.o.o. Prud, „Stanić“ d.o.o. Gornji Svilaj, Draganu Gubercu iz Vrbovca na razdoblje do 15.10.2025. godine.
    Vlada je usvojila Odluku o davanju suglasnosti na usuglašeni tekst izmjene kolektivnog ugovora za djelatnost srednjeg obrazovanja i odgoja u Županiji Posavskoj.
    Usvojena je Odluka o plaćama, dodacima i naknadama uposlenika osnovnih i srednjih škola u Županiji Posavskoj.
    Vlada je usvojila Odluku o pristupanju dodjeli koncesije za obavljanje elektroprivredne djelatnosti proizvodnje, prijenosa i distribucije električne energije za elektroenergetski objekt fotonaponske elektrane „TEMAX FAZA II“, snage 550 kW.
    Usvojene su odluke o odobravanju izdvajanja sredstava iz Proračuna Županije Posavske za 2024. godinu Ministarstvu prosvjete, znanosti, kulture i sporta ŽP u svrhu financijske potpore redovitom radu sportskog kluba OK „Napredak“ Odžak i Ministarstvu financija ŽP u svrhu financijske potpore jedinici lokalne samouprave Mjesnoj zajednici Donja Mahala za infrastrukturne radove na čitaonici Ćajići u iznosu od 15.000,00 KM.
    Vlada je usvojila Odluku o davanju suglasnosti Osnovnoj školi Antuna Gustava Matoša u Vidovicama za provođenje postupka javne nabave radova izrade betonske prilazne staze za učenike prema objektu škole. Procijenjena vrijednost radova iznosi cca 11.960,00 KM bez PDV-a.
    Donesena je Odluka o davanju suglasnosti Kantonalnom sudu u Odžaku za provođenje postupka javne nabave radova za projekt Ugradnje toplotne pumpe u Kantonalnom sudu u Odžaku. Procijenjena vrijednost javne nabave je 104.330,10 KM bez PDV-a. Sufinancira se sredstvima Fonda za zaštitu okoliša FBiH.
    Usvojena je Odluka o odobravanju izdvajanja sredstava iz Proračuna Županije Posavske za 2024.godinu za dospjele, a neizmirene obveze prema uposleniku Općinskog suda u Orašju na ime uplate razlike doprinosa za mirovinsko i invalidsko osiguranje za razdoblje 1999. – 2003. godine za Iliju Mihalja u iznosu od 1.098,82 KM.
    Donesen je Zaključak o davanju prethodne suglasnosti ministru pravosuđa i uprave Županije Posavske za donošenje rješenja o visini naknade članovima Povjerenstva za provođenje Javnog natječaja za imenovanje Županijskog pravobranitelja u Županijskom pravobraniteljstvu ŽP.