70. sjednica Vlade Županije Posavske

Uz predsjedanje Đure Topića, danas je održana 70. sjednica Vlade Županije Posavske. Sjednica Vlade započela je minutom šutnje za žrtve stradale u poplavama i klizištima u Bosni i Hercegovini.
    VRIJEDNOST ZDRAVSTVENOG BODA
    Vlada je usvojila Odluku o izmjeni Odluke o utvrđivanju vrijednosti boda zdravstvene zaštite iz obveznog zdravstvenog osiguranja za sklapanje ugovora sa zdravstvenim ustanovama u Županiji Posavskoj za 2024. godinu u kojoj se u članku 2. broj „1,310280“ zamjenjuje brojem „1,362862“. Vlada Županije Posavske, na temelju usuglašenog prijedloga Ministarstva zdravstva i socijalne politike i Upravnog vijeća Zavoda, utvrđuje vrijednost boda sukladno planu prihoda i rashoda Zavoda za ostatak kalendarske godine.
    Usvojena je Odluka o utvrđivanju liste teških bolesti i uvjetima za utvrđivanje prava na naknadu državnom službeniku i namješteniku u slučaju teške bolesti ili invalidnosti. Razlog donošenje predmetne Odluke je utvrđivanje liste teških bolesti i uvjeta za utvrđivanje prava na naknadu državnom službeniku ili namješteniku u slučaju teške bolesti ili invalidnosti državnog službenika ili namještenika ili člana njegove uže obitelji čime se ispunjava zakonska obveza propisana Zakonom o plaćama i naknadama u tijelima vlasti Županije Posavske.
    ODLUKE
    Donesena je Odluka o pristupanju dodjeli koncesije i Odluka o dodjeli koncesije za obavljanje elektroprivredne djelatnosti proizvodnje, prijenosa i distribucije električne energije za elektroenergetske objekte fotonaponskih elektrana „DABRA 1“, „DABRA 2“ i „DABRA 3“ ukupne snage 2999kW.
    Vlada je usvojila Odluku o izmjeni i dopuni Odluke o vrsti temeljnim kriterijima, načinu ostvarivanja novčanih potpora u primarnoj poljoprivrednoj proizvodnji, sufinanciranju mjera zdravstvene zaštite i ostalim potporama za 2024. godinu. Imajući u vidu da je Vlada Federacije Bosne i Hercegovine donijela Odluku o ustupanju dizel goriva iz Federalnih robnih rezervi poljoprivrednim proizvođačima u Federaciji Bosne i Hercegovine kojom je za realizaciju navedene odluke zadužila Federalnu direkciju robnih rezervi, Federalno ministarstvo poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva i županijska ministarstva nadležna za poslove poljoprivrede bilo je potrebno pristupiti izmjeni i dopuni navedene Odluke.
    Usvojena je Odluka o odobravanju izdvajanja sredstava iz Proračuna Županije Posavske za 2024. godinu Ministarstvu prosvjete, znanosti, kulture i sporta Županije Posavske u svrhu financijske potpore za organizaciju manifestacije religijskog sadržaja župi svetog Jakova Markijskog, Župni ured Grebnice u iznosu od 3.000,00 KM.
    JAVNE NABAVE
    Usvojene su odluke o davanju suglasnosti Zajedničkoj službi Vlade Županije Posavske za provedbe postupaka središnjih javnih nabava roba rezervnih dijelova za održavanje službenih vozila s uslugama popravka i ugradnje procijenjene vrijednosti 185.000,00 KM bez PDV-a i usluga obveznog i kasko osiguranja službenih motornih vozila procijenjene vrijednosti 90.000,00 KM bez PDV-a za potrebe korisnika Proračuna Županije Posavske i to: Zajedničke službe, Skupštine Županije Posavske, Kantonalnog suda u Odžaku, Općinskog suda u Orašju, Kantonalnog tužiteljstva Posavskog kantona, Ministarstva unutarnjih poslova Županije Posavske, Županijske uprave za inspekcijske poslove i Županijske uprave civilne zaštite.
    Donesena je Odluka o izboru najpovoljnijeg ponuditelja kojom Vlada Županije Posavske kao ugovorno tijelo, za najpovoljnijeg ponuditelja nakon provedenog postupka javne nabave radova zamjene krova na Upravnoj zgradi općinskog suda u Orašju izabire ponuditelja „VINKOVIĆ“ d.o.o. Oštra Luka, čija ponuda iznosi 99.980,00 KM bez PDV-a.
    Donesene su odluke o odobravanju izdvajanja sredstava iz Proračuna Županije Posavske za 2024. godinu za dospjele, a neizmirene obveze prema uposleniku Kantonalnog tužiteljstva Posavskog kantona na ime uplate razlike doprinosa za mirovinsko i invalidsko osiguranje za razdoblje od 1.1.1999. do 31.8.2003. godine za Mandu Vucić u iznosu od 1.819,46 KM i prema uposleniku Općinskog suda u Orašju na ime uplate razlike doprinosa za mirovinsko i invalidsko osiguranje za razdoblje od 6.4.1999. do 31.12.2003. godine za Katu Čalić u iznosu od 1.239,99 KM.
    ZAKLJUČCI
    Usvojen je Zaključak o davanju prethodne suglasnosti ravnatelju policije za donošenje rješenja o naknadi za troškove usavršavanja policijskim službenicima uposlenim u Upravi policije, Ministarstva unutarnjih poslova Županije Posavske za sudjelovanje na Osnovnom tečaju za policijske pregovarače i na 13. Međunarodnom tečaju za policijske pregovarače.
    Vlada je usvojila Zaključak o ovlaštenju za zaključivanje Aneksa broj 1 Ugovora o zakupu poslovnog prostora. Ovlašćuje se Đuro Topić, predsjednik Vlade Županije Posavske da s Konzulatom Republike Hrvatske, sa sjedištem u Orašju, zaključi Aneks broj 1 Ugovora o zakupu poslovnog prostora.