67. sjednica Vlade Županije Posavske

Uz predsjedanje Đure Topića, danas je održana 67. sjednica Vlade Županije Posavske.
    JAVNE NABAVE
    Vlada je usvojila odluke o pokretanju postupka javne nabave i davanju suglasnosti Vladi Županije Posavske za javnu nabavu radova druge faze izgradnje vatrogasnog doma u Donjoj Mahali. Procijenjena vrijednost javne nabave iznosi 480.000,00 KM bez PDV-a.
    Usvojena je Odluka o davanju suglasnosti Osnovnoj školi Vladimira Nazora u Odžaku za provođenje postupka javne nabave roba drvenog peleta. Procijenjena vrijednost roba iznosi cca 30.000,00 KM bez uračunatog PDV-a.
    ODLUKE
    Usvojene su odluke o izmjeni odluka o pristupanju dodjeli koncesije i odluke o izmjeni odluka o dodjeli koncesije za obavljanje elektroprivredne djelatnosti proizvodnje, prijenosa i distribucije električne energije za elektroenergetske objekte fotonaponske elektrane „SEPARACIJA 1“, snage 149 kW i „SEPARACIJA 2“, snage 300 kW.
    Donesene su odluke o pristupanju dodjeli koncesije i o dodjeli koncesije za obavljanje elektroprivredne djelatnosti proizvodnje, prijenosa i distribucije električne energije za elektroenergetske objekte fotonaponskih elektrana „DOMALJEVAC“, snage 30 kW.
    Usvojena je Odluka o uvjetima, standardima i objavi oglasa za izbor i imenovanje Upravnog vijeća Službe za upošljavanje Županije Posavske.
    Vlada je usvojila Odluku o odobravanju izdvajanja sredstava iz Proračuna Županije Posavske za 2024. godinu Ministarstvu financija Županije Posavske u iznosu od 5.000,00 KM u svrhu financijske potpore redovitom radu predškolske ustanove Dječji vrtić „Paola Cerueto“ Odžak.
    Donesena je Odluka o odobravanju izdvajanja sredstava iz Proračuna Županije Posavske za 2024. godinu Vladi Županije Posavske u iznosu od 3.500,00 KM u svrhu financijske potpore za organizaciju i provedbu projekata: sudjelovanje predstavnika Crvenog križa Županije Posavske na državnom natjecanju iz Prve pomoći i organizacija Svečanog druženja Dobrovoljnih darivatelja krvi na razini Županije Posavske.
    Usvojena je Odluka o izmjeni i dopuni Odluke o vrsti, temeljnim kriterijima, načinu ostvarivanja novčanih potpora u primarnoj poljoprivrednoj proizvodnji, sufinanciranju mjera zdravstvene zaštite i ostalim potporama za 2024. godinu. Prilikom postupka realizacije pojedinih vrsta novčanih potpora uočena je potreba izmjene i dopune pojedinih kriterija za ostvarivanje prava na isplatu predviđenih novčanih potpora, te je potrebno bilo pristupiti izmjeni i dopuni Odluke.
    Donesena je Odluka o odobravanju izdvajanja sredstava iz Proračuna Županije Posavske za 2024. godinu za dospjele, a neizmirene obveze prema uposlenicima Ministarstva unutarnjih poslova Županije Posavske na ime uplate razlike doprinosa za mirovinsko i invalidsko osiguranje za razdoblje 1999.-2003. godine u ukupnom iznosu od 13.191,69 KM za četiri uposlenika koja u narednim mjesecima odnosno do kraja ove godine, po uplati neizmirenih obveza, ispunjavaju uvjete za odlazak u mirovinu.
    Usvojena je Odluka o odobravanju izdvajanja sredstava iz Proračuna Županije Posavske za 2024. godinu Ministarstvu unutarnjih poslova Županije Posavske u svrhu uplate dospjelih i neizmirenih obveza prema uposlenicima Ministarstva unutarnjih poslova ŽP na ime dodatnih doprinosa za staž osiguranja u uvećanom trajanju za razdoblje 21.8.1994.-31.12.1995. godine u iznosu 6411,07 KM za 11 uposlenika koji do konca 2024. godine ispunjavaju uvjet za odlazak u mirovinu.
    RJEŠENJA I ZAKLJUČCI
    Vlada je usvojila Rješenje o imenovanju Povjerenstva za izbor i Zaključak o utvrđivanju i objavi teksta oglasa za izbor i imenovanje Upravnog vijeća Službe za upošljavanje Županije Posavske.
    Doneseno je Rješenje o imenovanju Povjerenstva za provedbu javne nabave radova druge faze izgradnje vatrogasnog doma u Donjoj Mahali.
    Usvojen je Zaključak o davanju prethodne suglasnosti v.d. predsjednika Općinskog suda u Orašju za donošenje rješenja o visini naknade članovima Povjerenstva za izbor državnog službenika u Općinskom sudu u Orašju.