62. sjednica Vlade Županije Posavske

Uz predsjedanje Đure Topića, danas (2.8.2024. g.) je održana 62. sjednica Vlade Županije Posavske.
    Usvojena je Odluka o odobravanju izdvajanja sredstava iz Proračuna Županije Posavske za 2024. godinu Ministarstvu financija Županije Posavske za organizaciju vjerske proslave u Mjesnoj zajednici Matići u iznosu od 10.000,00 KM i Odluka o odobravanju izdvajanja sredstava iz Proračuna Županije Posavske za 2024. godinu Ministarstvu prosvjete, znanosti, kulture i sporta Županije Posavske u svrhu financijske potpore nogometnom klubu za financiranje projekta navodnjavanja terena NK „Odžak 102“ u iznosu od 8.000,00 KM.
    Vlada je usvojila Odluku o davanju suglasnosti Zajedničkoj službi Vlade Županije Posavske za provedbu postupka središnje javne nabave roba sredstava za održavanje čistoće zgrada za potrebe korisnika Proračuna Županije Posavske. Procijenjena vrijednost središnje javne nabave je 237.000,00 KM bez PDV-a.
    Donesena je Odluka o usvajanju Izvješća o realizaciji Programa financijske konsolidacije i restrukturiranja Županijske bolnice u Orašju za razdoblje od 01.01. do 30.06. 2024. godine. Izvješće će se dostaviti Federalnom ministarstvu zdravstva.
    Vlada je usvojila Zaključak o ovlaštenju za zaključivanje sporazuma kojim se ovlašćuje Đuro Topić, predsjednik Vlade Županije Posavske da s granskim sindikatima korisnika proračuna Županije Posavske zaključi Sporazum, a kojim se regulira povećanje osnovice za obračun plaća korisnika proračuna Županije Posavske.
    Usvojen je Zaključak o izmjeni Zaključka o visini osnovice za obračun plaća uposlenika korisnika Proračuna Županije Posavske. Vlada Županije Posavske je s predstavnicima granskih sindikata osnovnog i srednjeg obrazovanja ŽP, policijskih službenika u Ministarstvu unutarnjih poslova ŽP, te službenika organa uprave i sudske vlasti u Federaciji BiH postigla dogovor na temelju kojeg će zaključiti Sporazum o povećanju osnovice za obračun plaća uposlenika korisnika Proračuna Županije Posavske s 152,00 KM na 160,00 KM od 1.7.2024. godine.