59. sjednica Vlade Županije Posavske

Uz predsjedanje Đure Topića, danas 12.7.2024. godine, održana je 59. sjednica Vlade Županije Posavske.
    JAVNE NABAVE
    Usvojena je Odluka o davanju suglasnosti Ministarstvu prosvjete, znanosti, kulture i sporta Županije Posavske za provođenje postupka javne nabave roba udžbenika za učenike od I. do V. razreda osnovnih škola u Županiji Posavskoj. Procijenjena vrijednost nabave iznosi cca 289.600,00 KM bez PDV-a.
    Vlada je usvojila Odluku o davanju suglasnosti Ministarstvu prosvjete, znanosti, kulture i sporta Županije Posavske za provođenje postupka javne nabave usluga pripremanja i dostavljanja obroka u prvom obrazovnom razdoblju školske 2024./2025. godine za učenike razredne nastave od I. do V. razreda u osnovnim školama na području Županije Posavske. Procijenjena vrijednost iznosi cca 227.000,00 KM bez PDV-a.
    Donesena je Odluka o davanju suglasnosti Ministarstvu prosvjete, znanosti, kulture i sporta Županije Posavske za provođenje postupka javne nabave usluga pripremanja i dostavljanja obroka i užine u prvom obrazovnom razdoblju školske 2024./2025. godine za učenike u produženom boravku u Osnovnoj školi Orašje u Orašju i Osnovnoj školi Vladimira Nazora u Odžaku. Procijenjena vrijednost usluga iznosi cca 63.200,00 KM bez PDV-a.
    Usvojena je Odluka o davanju suglasnosti Ministarstvu unutarnjih poslova Županije Posavske za provođenje postupka javne nabave usluga održavanja softvera za analizu prometa RENATA. Procijenjena vrijednost nabave iznosi 30.000,00 KM bez PDV-a.
    Vlada je usvojila Odluku o davanju suglasnosti Ministarstvu gospodarstva, rada i prostornog uređenja Županije Posavske za provedbu postupka javne nabave usluge Izrade Studije plinofikacije Županije Posavske. Procijenjena vrijednost javne nabave je 60.000,00 KM bez PDV-a.
    KONCESIJE
    Usvojena su odluke o pristupanju i o dodjeli koncesije za obavljanje elektroprivredne djelatnosti proizvodnje, prijenosa i distribucije električne energije za elektroenergetski objekt fotonaponske elektrane „FNE 50 kW“, snage 50 kW za gospodarski subjekt „Peradarska farma Gagi“ Ugljara.
    Donesene su odluke o pristupanju i o dodjeli koncesije za obavljanje elektroprivredne djelatnosti proizvodnje, prijenosa i distribucije električne energije za elektroenergetski objekt fotonaponske elektrane „IRASS 1“, snage 200 kW za gospodarsko društvo „IRASS 1“ d.o.o. Donja Mahala.
    Usvojene su odluke o pristupanju i o dodjeli koncesije za obavljanje elektroprivredne djelatnosti proizvodnje, prijenosa i distribucije električne energije za elektroenergetski objekt fotonaponske elektrane „SEPARACIJA 1“, snage 149 kW za gospodarsko društvo „CONRAM“ d.o.o. Brčko.
    TIM ZA PREVENCIJU I BORBU PROTIV NASILJA I DRUGIH UGROZA U OBRAZOVANJU
    Usvojeno je Rješenje o imenovanju tima za prevenciju i borbu protiv nasilja i drugih ugroza u obrazovanju kojim se imenuju Ana Andrić, ministrica prosvjete, znanosti, kulture i sporta ŽP, za predsjednicu, te za članove Đuro Delić, ministar unutarnjih poslova ŽP, Damir Živković, ministar zdravstva i socijalne politike ŽP, Miroslav Živković, ravnatelj policije, dr. sc. Marko Nedić, tajnik ministarstva prosvjete, znanosti, kulture i sporta ŽP, Zorica Raguž–Osmanagić, pomoćnik ministrice za prosvjetu, znanost i visoko obrazovanje, Malik Tvica, pomoćnik ministra za zdravstvo i Damir Sukanović, stručni savjetnik Kantonalnog tužiteljstva. Administrativno-tehničke poslove za potrebe Tima obavljat će Maja Pejić, stručni suradnik za opće i normativno-pravne poslove u Ministarstvu prosvjete, znanosti, kulture i sporta ŽP.
    IZVJEŠĆE O RADU POLICIJSKOG ODBORA
    Vlada je usvojila Zaključak o prihvaćanju Izvješća o radu Policijskog odbora za vremenski period od 1.1. do 30.6.2024. godine. Izvješće o radu je pojasnio predsjedavajući Davor Vidović naglasivši da je Policijski odbor u izvještajnom periodu izvršio sve poslove i zadatke iz svoje nadležnosti u skladu s propisima.